WhatsApp’a Doğrulanmış Kanal Rozeti özelliği geliyor

Şirket, mesajlaşma platformunda doğrulama işaretlerinin görüntülenme şeklini değiştiriyor. Sonunda, WhatsApp’taki mevcut yeşil rozetlerden şu anda Instagram ve Facebook’ta kullanılan mavi doğrulanmış onay işaretlerine geçilmesi bekleniyor.

WABetaInfo, Android için WhatsApp beta 2.24.1.18 güncellemesinde, uygulamanın Android’deki beta sürümlerini almak üzere kaydolan test kullanıcılarına sunulan yeni bir “doğrulanmış kanal” özelliği tespit etti. Bu özel özellik, şu anda platformda test edilen diğer özelliklerin aksine hala geliştirilme aşamasında. Kanaldaki tüm kullanıcılara sunulmadan önce, gelecekte beta test kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Paylaşılan bir ekran görüntüsü, yeni doğrulanmış kanal özelliği için iddia edilen arayüzü gösteriyor. Özelliğin WhatsApp Business kullanıcılarını hedeflediği görülüyor ve kullanıcıların, doğrulanmış rozetlerini, işletmeleri için oluşturulan yeni bir kanalda göstermelerine olanak tanıyacak. Geçtiğimiz yıl şirket, işletmelerin ana firmanın Meta Onaylı özelliğine abone olabileceklerini ve profillerinde doğrulanmış bir onay işareti alabileceklerini duyurmuştu.

WhatsApp’a Doğrulanmış Kanal Rozeti özelliği geliyor

WABetaInfo’nun sızdırılan ekran görüntüsü, bir kanala doğrulanmış rozetin eklenmesinin hemen mevcut adın ve profil resminizin yerini alacağını ve doğrulanmış işletme ayrıntılarınızı kullanmaya başlayacağını gösteriyor; ayrıca kanal resminizin, adınızın ve doğrulanmış rozetinizin nasıl görüneceğini gösteren bir önizleme de görüntüleniyor.

Doğrulanmış bir onay işaretinin görüntülenmesi için WABetaInfo, işletmelerin Meta Doğrulanmış aboneliğe sahip olması gerektiğini iddia ediyor. Özellik izleyiciye göre, bireysel kullanıcılar ve ticari olmayan hesaplar kanallara doğrulanmış bir onay işareti ekleyemeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x