WhatsApp bu sefer kendini imha eden ses kaydı özelliği getiriyor

WhatsApp’ın popülerliği, sürekli geliştirdiği yeniliklerle destekleniyor. Son olarak, Android ve iOS beta uygulamalarına yeni bir özellik ekledi. Bu özellik, gönderilen sesli mesajların, alıcı tarafından bir kez dinlendikten sonra otomatik olarak kaybolmasını sağlıyor.

WhatsApp Beta’nın Android için 2.23.21.15 ve 2.23.22.4, iOS için ise 23.21.1.73 sürümlerinde bazı kullanıcılar bu özelliği test edebiliyor. Bu özellik, 2021 yılında fotoğraf ve videolar için tanıtılan “Bir Kez Görüntüle” işleviyle benzer bir mantığa sahip. Yani, gönderilen sesli mesajın alıcı tarafından kaydedilmesi, paylaşılması veya ileri gönderilmesi mümkün değil.

WhatsApp bu sefer kendini imha eden ses kaydı özelliği getiriyor

Bir sesli mesajı bu şekilde göndermek için kullanıcılar, gönder butonunun yanında bulunan “1” simgesine basmalı. Bu, sesli mesaj için “Bir Kez Görüntüle” özelliğini aktif hale getiriyor. Alıcının mesajı dinlemesinin ardından, bu mesaj sohbetten otomatik olarak kayboluyor.

Ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağı henüz belli değil ama bu özellik, özellikle özel bilgilerini paylaşmak isteyen ancak bu bilgilerin kaydedilmesini veya paylaşılmasını istemeyen kullanıcılar için oldukça yararlı olacak.

Bununla birlikte, WhatsApp’ın güncellemeleri sadece bu özellikle sınırlı kalmıyor. Son zamanlarda, Android kullanıcıları için Parola Anahtarına dayalı bir giriş yöntemi de tanıtıldı. Bu sayede kullanıcılar, geleneksel şifreler veya iki faktörlü SMS doğrulama gibi yöntemlere ihtiyaç duymadan, daha güvenli ve pratik bir şekilde WhatsApp hesaplarına giriş yapabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x