Sosyal medyada infial yarattı, harekete geçildi… Taciz ve ölüm tehdidi

Perihan Ö.’nün yardım talebinde bulunduğu video, sosyal medyada ‘Perihan Öldürülecek’ başlığıyla gündem oldu. Sosyal medya genç kadının taciz edildiğini söylediği videoyla ayağa kalktı.

ÖLMEK İSTEMEDİĞİNİ SÖYLEDİ
Perihan Ö. videoda, karşı apartmanda oturan Muhammed K. tarafından 1 yıldır düzenli olarak tehdit edildiğini öne sürerek, “Beni öldüreceğini, tecavüz edeceğini, beni sakat bırakacağını, bakıma muhtaç hale getireceğini söylüyor. Önce bir süre sahte hesaplardan yazdı. Sahte hesaplar olduğu için ciddiye almadım. Ancak daha sonra kimliğini açığa çıkarıp, dozunu artırarak üzerime geldi. En son 2 gün önce eşim işe gittikten sonra kapıma dayanıp, zile bastı. Elim ayağım titredi. Evin etrafında dolaştı. Arka bahçede dolaştı. Mutfağın camından beni seyretti. Karakola gittik, şikayetçi olduk. Ben ölmek istemiyorum. Ben haberlerde izlediğimiz kadılnardan bir tanesi olmak istemiyorum. Artık 1-2 ay sonra yolda arkamdan bıçak saplar, ya da önümü keser bilmiyorum. Ben artık dayanamıyorum, ben ölmek istemiyorum, psikolojim bozuldu. Artık sokağa çıkarken korkuyorum, markete giderken korkuyorum” ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCE DE ŞİKAYETTE BULUNMUŞ
Perihan Ö. Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince koruma altına alırken, Muhammed K. de gözaltına alındı. Perihan Ö. ifadesinde de şüpheli Muhammed K.’nin saplantılı olarak kendisini takip ederek, tehdit ve hakaretlerde bulunduğunu, bu konu hakkında 2023 yılında da polis merkezine giderek şikayetçi olduğunu fakat şüphelinin eylemlerine devam ettiğini belirtti. Olayla ilgili soruşturma devam ediiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x