İstanbul’da ana ishale hattı patladı! Vatandaş İSKİ’ye ulaşamadı

İHA

Gece saatleri, Beşiktaş’ta yaşayanlar için hareketli geçti.

Muallim Naci Caddesi üzerinde ana isale hattı patladı, birçok iş yerini su bastı.

Bölgeye gelen ekipler gece boyu çalışırken, istikametine trafik geçici olarak durduruldu.

Çalışmalar sabahın ilk ışıklarına kadar sürerken, bölge esnafı ise isyan etti.

22 yıllık Ortaköy esnafı Ercan Erdoğan, isale hattının patlamasıyla dükkanın camlarının kırıldığını ardından ise iş yerine kum ve su dolduğunu anlattı.

İsale hattının patlamasının üzerine İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne (İSKİ) ihbarda bulunduğunu ifade eden Erdoğan, ekiplerin 2 saat sonra geldiğini ve zararın büyük olduğunu söyledi.

“İSKİ geç geldi, dükkan perişan oldu”

Beşiktaş Ortaköy’de gece saatlerinde ana isale hattının patlaması sonucu iş yerini su basan Ercan Erdoğan, “22 senedir Ortaköy’de esnafım, böyle bir olay daha önce yaşanmadı. İSKİ’yi aradık ama maalesef geç geldiler, 2 saat sürdü. O arada da dükkan zaten perişan oldu.” dedi.

“Kimse gelmeyince personel suyu boşaltmaya çalıştı”

İsale hattının patlamasıyla iş yerini su basan esnaf Ercan Erdoğan, “22 senedir Ortaköy’de esnafım, böyle bir olay daha önce yaşanmadı. Dün saat 02.30’da su basıncıyla ani bir patlama oldu. Şükrediyoruz ki o anda sakindi, trafik yoktu. Trafik olaydı büyük bir facia olabilirdi. Patlayınca şok yaşadık. Su 2 metre yükseldi. Su boruları patlayınca dükkanın her tarafı taş, kum ve toprak içinde kaldı. Çok tazyikliydi, camlar patladı. O patlamayla dükkanı su bastı.

Müşteriler o anda kalkmıştı, Allah’tan dükkanda kimse yoktu. Olsaydı başka bir acı olabilirdi. İBB’yi ve İSKİ’yi aradık ama maalesef geç geldiler, 2 saat sürdü. Neden geç kaldıklarını sorduğumuzda, ‘Ana vanayı kapatıyoruz’ dediler. O yüzden geç geldiklerini söylediler. O arada da dükkan zaten perişan oldu. Çok büyük zarar var. Kimse gelmeyince personel suyu boşaltmaya çalıştı ama ne kadar boşaltabiliriz? Boşaltamadık. 2 saat sonra gelince müdahale ettiler.” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir