Dikkat: Celsius ve FTX Bu 3 Altcoin’i Borsalara Boşaltıyor!

İflas tasfiyesi aşamasındaki iki önde gelen kurum, aktif olarak büyük kripto varlık transferleri gerçekleştiriyor. Celsius ve FTX milyonlarca değerinde Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve Wrapped Bitcoin’i (WBTC) borsalara taşıdı. Bu, her iki kurumun da resmi müşterilerine veya alacaklılarına kripto hazineleri aracılığıyla geri ödeme sözü vermesinin ardından gerçekleşti.

Celsius ve FTX borsalara bu 3 altcoin’i boşaltıyor

Celsius Network ve FTX, 43 milyon dolar değerinde ETH, WBTC ve MATIC’i borsalara transfer etti. On-chain analiz portalı SpotOnChain’e göre, son 24 saat içinde Celsius ve FTX/Alameda cüzdan adresleri üzerinden devasa işlemler kaydedildi. İflas tasfiyesini hızlandırmak için Celsius kısa süre önce 34,09 milyon MATIC’lik devasa bir işlem gerçekleştirdi. Transfer yaklaşık 26 milyon dolar değerindeydi ve önde gelen kripto borsası Binance’e gitti. SpotOnChain, Celsius’un son işlemi hakkında şu paylaşımı yaptı:

Celsius Network, son 10 saat içinde Binance’e 34,09 milyon MATIC (25,7 milyon dolar) daha yatırdı. Geçtiğimiz 2 gün içinde Celsius Network, Binance’e ortalama 0,784 dolardan 56,8 milyon MATIC (44,5 milyon dolar) yatırdı.

Eş zamanlı olarak, FTX/Alameda adresi ETH ve WBTC transferleri gerçekleştirdi. Kurum, 8,6 milyon dolar değerinde 207 WBTC ve 2,85 milyon dolar değerinde 1150 ETH’yi Wintermute’a taşıdı. Ayrıca FTX, Binance’e toplam 5,6 milyon dolar değerinde 135 WBTC transferi yaptı. Bu işlemler, Celsius ve FTX tarafından da büyük bir satış hareketine işaret ediyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, daha önce, Ocak ayının ilk haftasında Celsius, kripto varlıkları için bir geri çağırma ve yeniden dengeleme girişiminin başladığını resmen doğruladı. Bununla birlikte, alacaklılarına geri ödeme yapmak için Ethereum rezervlerine özel olarak odaklandı. Celsius, potansiyel varlık dağıtımları için yeterli likiditeyi korumak için bu tür çabaları başlattı. Bunun ardından Celsius, o sırada 206.300 ETH’yi geri çekerek kararlı bir şekilde harekete geçti. Geri çekilen hissenin değeri, o gün geçerli olan 2.264,64 dolarlık fiyata göre hesaplanan tahmini 467 milyon dolara ulaştı.

Müflis kripto kuruluşları yüklü ETH ve WBTC’yi elden çıkardı

FTX ve Celsius, 9 Ocak’ta 35,1 milyon dolarlık WBTC ve ETH transferi yaptı. Bu kripto varlıkları, seçkin bir kripto aracılık ve ticaret firması olan FalconX’e aktardılar. Bunun yanı sıra Binance ve Coinbase de dahil olmak üzere büyük merkezi borsalara transferler oldu. SpotOnChain’e göre FTX/Alameda, WBTC ve ETH’de Binance ve Coinbase’e 11,72 milyon dolarlık aktarım yaptı. Bu işlem, 9,39 milyon dolar değerindeki 200 WBTC’nin Binance’e aktarılmasını içeriyordu. O sırada 2,33 milyon dolar değerindeki 1000 ETH’yi ise Coinbase’e kaydırdılar.

Buna ek olarak Celsius, 23,39 milyon dolar değerindeki 10.000 ETH’nin Coinbase ve FalconX’e transferini gerçekleştirdi. Ancak, bu harekete rağmen Celsius, etkileyici bir 1,28 milyar dolar değerinde olan 556.927 ETH’yi elinde tutarak önemli bir ETH hissesini korumaya devam etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*