Beyoğlu’nda askeri üniforma ile servis yapan garson tutuklandı

İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki bir restoranda askeri üniforma ile servis yapıldığı anların sosyal medyada paylaşılması üzerine gözaltına alınan Y.J çıkarıldığı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DHA’nın haberine göre, Hüseyinağa Mahallesi’nde bulunan bir restoranda çalışanların askeri üniforma ile servis yaptığı görüntüler sosyal medyada paylaşılmıştı. Polis ekipleri tarafından başlatılan çalışmada, askeri üniforma ile servis yaptığı belirlenen ve yabancı uyruklu olduğu öğrenilen Y.J., işletme sahibi A.K. ile işletme mesul müdürü A.G. gözaltına alındı.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Şüphelilerle ilgili ‘Türk Milletini, Cumhuriyeti, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama’ suçundan adli işlem başlatılmıştır. Çalışmaların devamında, işletme içerisinde oturum izinleri olmadığı belirlenen ve sigortasız olarak çalıştıkları tespit edilen M.I., A.R., ve M.Y.A. isimli yabancı uyruklular muhafaza altına alınmış ve sınır dışı işlemleri başlatılmıştır. Ayrıca olayın meydana geldiği iş yerinin ‘Turizm İşletme Belgesi’ iptal edilmiştir” denildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Y.J. çıkarıldığı mahkeme tarafından, “Türk Milletini, Cumhuriyeti, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama” suçlamasıyla tutuklandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x