Meghan Markle’ın grev tutumu eleştirildi… Arkadaşlarını yalnız bıraktı

Hollywood 1960’tan beri ilk defa hem yazarların hem de oyuncuların greviyle karşı karşıya kaldı. Pek çok ünlü yapım çekimlerini durdururken vizyon ya da yayın tarihlerini de değiştirmek zorunda kaldı.

Hollywood, Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları Federasyonu (SAG-AFTRA), 14 Temmuz’dan bu yana büyük stüdyolara ve yayın hizmetlerine karşı grevde. Pek çok ünlü oyuncu ücret sorunları ve yapay zekânın işlerinin yerini alma durumuna karşı tepki göstererek greve gitti.

Grevde oyuncular kontratları gereği tüm hizmetlerini durduruyor. Buna oyunculuk, seslendirme ile beraber festivaller, ödül törenleri, podcast yayınları, basın toplantıları ve hayran buluşmalarına katılmaları da dahil. Hatta oyuncuların, sosyal medyada Hollywood projeleri ile ilgili paylaşımlar yapmaları bile istenmiyor.

MESLEKTAŞLARINI YALNIZ BIRAKTI

Colin Farrell, Jamie Lee Curtis, Bryan Cranston, Mandy Moore ve Jessica Chastain gibi pek çok ünlü isim grevi desteklerken, Oppenheimer filminin yıldızlarından Cillian Muphy ve Emily Blunt da filmin galasından erken ayrılarak meslektaşlarının yanında oldu.

Oppenheimer filminin başrol oyuncuları Cillian Murphy ve Emily Blunt greve destek vermek için filmin galasından erken ayrıldı. Filmin yönetmeni Nolan ise grev sürecinde hiçbir yapım içerisinde olmayacağını söyleyerek destek oldu.

Ancak bir zamanlar Suits gibi yapımlarda rol alan ve üstelik oyunculuk sendikasının bir parçası olmasına rağmen, ABD’deki SAG-AFTRA grevinde Meghan Markle sessizliğini koruyor.

Breaking Bad oyuncusu Bryan Cranston da grev destekçisi…

SENDİKA ÜYESİ OLDUĞU HALDE…

2021’de Oprah Winfrey’e verdiği sansasyonel röportajda sendika üyeliğini kraliyet üyesi olurken çok özlediği bir şey olarak tanımlaması da eleştirilerin nedeni oldu. Eski oyuncu röportajda, “Gerçekten yardıma ihtiyacım var. Eski işimde sendika vardı ve beni korurlardı” demiş, röportaj sırasında zaman zaman gözyaşlarına hakim olamamıştı.

Hatta röportajın ortasında SAG-AFTRA, düşesi desteklemek için bir tweet atmış ve “Hâlâ senin için buradayız, Meghan. Herkes bir sendikanın korumasını hak eder” diyerek oyuncunun arkasında olmuştu. Ancak düşes henüz arkadaşlarına aynı desteği göstermedi.

NETFLIX İLE SÖZLEŞMESİ DEVAM ETSİN DİYE…

Markle’ın grev karşısındaki kayıtsızlığı ise Netflix ile yaptığı anlaşma olarak görülüyor. Geçen ay, Markle ve Prens Harry’nin Spotify anlaşması iptal edilmiş ardından, 2020’de imzalanan Netflix anlaşmasının da aynı kaderi paylaşabileceği söylentileri dolaşmıştı. Ancak akış platformu, çifti destekleyerek, “Archewell Productions ile olan bağ, çok değer verdiğimiz bir bağ. Onlarla olan heyecan verici yolculuğumuz yakın zamanda bitmiyor” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x